דייר סרבן

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

דייר סרבן בפרויקט תמ"א 38/2

דייר סרבן: היום ניתן לראות ברחבי הארץ, בערים הגדולות ,בעיקר בגוש דן ובירושלים,התחדשות עירונית. העיריות השונות מעוניינות ואף מקדמות פרויקטים של התחדשות עירונית על ידי אישור תכניות תמ"א 38 ותמ"א 38/2.

מיהו דייר סרבן

בפרויקטים של תמ"א 38 בשני המקרים, נדרשת הסכמת הדיירים מראש, חתימתם על חוזים  ופינוי הדירות לפני תחילת הבנייה או הריסת המבנה. לעתים ישנם מקרים בהם לא כל הדיירים מרוצים מהסכם חלוקת השטח הנוסף, או שאינם מעוניינים לעזוב את הדירה או מתנגדים מסיבות כאלה ואחרות לחתום על החוזים ולהצטרף לפרויקט המשותף של התחדשות הבניין. זהו דייר סרבן.

יותר מפעם אחת ניתן לראות דייר סרבן אחד אשר תוקע את הפרויקט כולו והורס את התכנויות לכל בעלי הדירות בבניין. נכון הדבר שלא כל הדיירים חייבים להסכים על התמ"א, מספיקים שמונים אחוזים של דיירים שחותמים על החוזה והפרויקט מאושר, אך דייר סרבן יכול להיות בעייתי ביותר מאחר והוא יכול להגיש התנגדויות לבית המשפט ולתקוע את הפרויקט זמן רב.

איך מתמודדים עם דייר סרבן

הדרך היעילה ביותר להתמודד עם דייר סרבן היא הדרך המשפטית. הדרך היעילה להתמודד עם דייר סרבן במישור המשפטי , היא להתקשר עם עורך דין מקרקעין, אשר מתמחה בתחום התמא ובעל וותק וניסיון ואף טיפל במקרים דומים בעבר, מה שניתן לברר בקלות. עורך דין מקרקעין,יטפל וילווה אתכם ואף ייצג אתכם בבית משפט לכל אורך הדרך עד להצלחה. כדאי לוודא שעורך הדין אליו פניתם מתמחה בתחום של תמ"א 38. את הידע הזה הוא ירתום לרשותכם ויידע איך לפעול כדי לסייע לכם בכל הקשור לצד המשפטי מול הדייר הסרבן.

שכנות טובה זה דבר חשוב

כדאי לזכור כי בסופו של דבר אתם אלה שגרים עם הדייר הסרבן באותו הבניין, אתם אלה שפוגשים אותו במדרגות וביחד אתם משלמים לוועד ולתחזוקת הבניין ולכן מקיימים קשר שוטף. אין דבר חשוב יותר לאיכות החיים בבניין משותף, מיחסי שכנות  טובה עם כל השכנים בבנין.  לא כדאי לשרוף מערכות יחסים עם שכן הסרבן ולא להגיע למלחמה איתו. ובעיקר אסור לעבור על החוק ולא להפר את החוק, ולכן כדאי לחבור לעורך דין  מצויין, אשר לו הכלים החוקיים להתמודד עם סרבנות הדייר.

 כדאי להקשיב לעצות שלו ולתת לו להוביל את הדרך הנכונה לפעולה,כראות עיניו על מנת להבטיח כי הדייר לא יתקע את התמ"א שנים ארוכות ואתם תוכלו להתקדם עם התכניות ולהשלים את פרויקט התחדשות הבניין והדירה שלכם בהצלחה.

מהי תכנית מתאר ארצית 38

תכנית תמ"א 38 הינה תכנית חיזוק לבתים שהתקבלה ומיושמת מאז שנת . עיקרי התכנית הם לחזק בתים ישנים ובדרך כלל גם רעועים,אשר עומדים בתקן של קבלת ההיתרים. ההיתרים הניתנים הם תמ"א 38 בעבור חיזוק המבנה כנגד רעידות אדמה כולל תוספות בנייה וגם תמ"א 38/2 שהוא היתר לפינוי בינוי, כלומר פינוי זמני של המבנה מדיריו, הריסתו ובניית בניין חדש וחזק הכולל בדרך כלל גם תוספות קומות ותוספות שטחים לדירות המקוריות כולל מעלית וחנייה.

למי מתאימה תמ"א 38

תכנית תמ"א 38 היא כדאית מאוד לכל הצדדים המעורבים, היא כדאית לעירייה המעוניינת בחידוש פני העיר,היא כדאית לבעלי הדירות בבניין המתחדשים בדירות משופצות או חדשות, והיא כדאית ליזמים ולקבלנים המקבלים פרויקט בנייה, מקבלים תוספת בניית דירות חדשות שהם יכולים למכור ובכך לממן את עלות השיפוץ או הבנייה בתוספת רווח נאה.

לחצו לפרטים אודות המפקח על בתים משותפים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!