תמא 38 ירושלים

תמא 38 ירושלים צובר תאוצה בעוד הרבה ערים בארץ. זוהי תכנית ממשלתית, שמאפשרת לדיירים של בניינים משותפים ישנים, לשדרג את הבניין שלהם לא על חשבונם. בבסיסה של התוכנית, חיזוק יסודות הבניין בפני רעידות אדמה, אולם כאשר מזמינים יזם או קבלן לבצע את החיזוק, על סמך אחוזי בנייה שהוא מקבל, בדרך כלל על הגג, הוא יבצע שינויים מפליגים בבניין עצמו. החל מתוספת של שטח לדירה ועד התקנת מעלית, גינה, חנייה ועוד.

אין ספק כי תוכנית תמ"א 38 מועילה גם לדיירים שלא צריכים להוציא מכספם על חידוש הבניין וגם ליזם.

תמא 38: תכנית 10038

תמ"א 38 ירושלים מטופלת באמצעות תוכנית 10038. זו התוכנית שמסדירה וממרכזת את הנושא בירושלים בכל חלקי העיר ובשכונות. במסגרת תוכנית זו חולקה ירושלים לארבעה אזורים.  העיר העתיקה ההיסטורית של העיר-  אזורי שימור בעיר והמתחם ההיסטורי, האזור השני שכונות ורחובות שמיועדים להתחדשות עירונית, האזור השלישי כולל את יתר חלקי העיר.

עירית ירושלים קבעה קריטריונים וכללים ספציפיים עבור כל אזור של העיר באשר לביצוע תוכניות תמ"א  38 ופרויקטים של התחדשות עירונית. יש הנחייה שכאשר מופקדת התוכנית בוועדה, לא ניתן לשנות שום מהלך של תמ"א 38 ירושלים בלי אישור של הועדה המחוזית. התכנית היא היום ספר הכללים והחוקים על פי מתבצעים פרויקטים של התחדשות בעיר.

תוכנית משפטית מפורטת

בתוכנית 10038 פירטה עירית ירושלים את כל ההנחיות והטפסים שיש למלא כדי להגיש בקשה לתוכנית תמ"א 38. תוכנית זו היא משפטית והנדסית מורכבת שרבים אינם מסוגלים להבינה בצורה שתאפשר להם יישום שלה. מלבד הכללים המורכבים המפורטים בה, היא כפופה לחוקי המדינה בתחום של תכנון ובנייה ולחוקים נוספים כמו לכל פרויקט בנייה. כל תושב ירושלים שמתעניין בעיון תכנית תמ"א 38 ירושלים  יכול להבין מה יש לעשות כדי לבצע תוכנית זו, ורצוי בליווי של חברה מקצועית הקשורה בפרויקטים כאלה.

בתוכנית יש את כל המעטפת המסחרית והמשפטית כדי ליישם תהליך של תמ"א 38 בצורה מהירה. מומלץ לחבור ליזם או לחברה שמכירים לעומקה את תוכנית 10038, אשר יודעים מהם כל השלבים הנדרשים

לחצו כאן על מנת לחזור לדף הבית של האתר

ראו עוד: