תמא 38 הרצליה

אחד החוקים החדשים החשובים שגרמו לתנופה רצינית בענף הבנייה בארץ הוא חוק תמא 38. תכנית מתאר ארצית או בקיצור, תמא 38 מבוצעת בכל עיר ועיירה בישראל בה נמצאים בניינים ישנים שאינם עומדים בתקן של עמידות בפני רעידות אדמה.

לכן אם אתם גרים בהרצליה לדוגמא, ואתם בעלי דירה בבניין ישן, כדאי ומומלץ לכם לברר ולדעת את כל האינפורמציה לגבי תמא 38 הרצליה. ייתכן מאוד ותגלו כי הבניין שלכם עומד בתקנים ובאפשרותכם ליזום פרויקט פינוי בינוי בבניין שלכם או פרוייקט חיזוק מבנה וכך להגדיל את שטח הנכס שבבעלותכם וגם להקפיץ את ערך הנכס הנדל"ני שלכם, וכל זאת ללא השקעה גדולה או הוצאה רצינית מכיסכם הפרטי.

מהם נתוני תמא 38 הרצליה?

מדיניות תמא 38 הרצליה הובילה לכך שהעיר כיום היא אחת מ-4 הערים המובילות בארץ במספר היתרי תמא 38.

תמא 38, מובילה היום 90 פרויקטים המוסיפים לעיר עוד כ- 630 דירות חדשות. במסגרת תכנית התחדשות מרכז העיר, ותכנית תמא 38, מעודדת העירייה, בנייה לגובה לאורך צירים ראשיים בעיר כמו ארלוזורוב דרך ירושלים והבריגדה היהודית.

מרכז הרצליה חולק לשלושה חלקים , חלק צפוני המיעוד להתחדש בתור אזור מגורים. חלק מרכזי ישלב שימור ופיתוח מוקדי מסחר, פנאי ותרבות בשילוב עם אזורי מגורים. חלק דרומי עתיד לעבור שינוי דרמטי ולמשוך את מרכזה של העיר דרומה כאשר יתפתח כאזור עירוני אינטנסיבי לפעילויות רבות הכוללות ביניהן מסחר.

כאמור תמא 38 הרצליה, מתכננת התחדשות עירונית עניפה וכל האזורים האלה עתידים להיות הבסיס לעוד פרויקטים עתידים של התחדשות עירונית שמתוכננים לצאת לפועל בשנים הקרובות.

בעיר הרצליה פועלים כ100 יזמים בפרויקטים השונים, כאשר רובם של הפרויקטים מרוכזים במרכזה של העיר, בגן רש"ל ובשכונה הירוקה.

מדיניות תמא 38

בדומה לערים אחרות,  ניסחה עיריית הרצליה זכויות לתוספות בנייה במסלול של הריסה ובנייה מחדש ואף הצהירה על כך כי מסלול הריסה ובנייה הוא המועדף עליה. עד היום הסתיימו ואוכלסו בהרצליה כשלושים פרויקטים שרובם המוחלט הם פרויקטים של חיזוק ותוספות.

על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר לחצו כאן

ראו עוד: