התחדשות עירונית

התחדשות עירונית

כל מי שטייל באחת הערים בישראל ואין זה משנה אם זו תל אביב, חיפה או אילת לא היה יכול שלא לראות כי יש הרבה מאוד בניינים ישנים בערים הללו. הבניינים הללו הם בעייתיים מכמה סיבות. קודם כל מדובר על בניינים אשר פעמים רבות פוגעים במרחב האורבני וגורמים לרחוב להיות הרבה פחות יפה וכך פוגמים בכל מי שנמצא ברחוב.

לא רק זאת אלא שבניינים ישנים הם סכנה בטיחותית בטח במקרה של רעידת אדמה אך גם במקרים פחות חמורים וקשים. על רקע זה יש לציין כי פרויקטים של התחדשות עירונית הם דבר כל כך חשוב וכל כך מרכזי בחייהם של ישראלים בשנת 2019. לא סתם בחרנו לקרוא למאמר זה כל מה שצריך לדעת על התחדשות עירונית וזאת עקב החשיבות האדירה של פרויקטים אלו לנוף העירוני בחיינו.

התחדשות עירונית: על מה אסור לכם לוותר

עליכם להבין כי יש קושי אדיר להוציא פרויקטים של התחדשות עירונית אל הפועל ואין זה משנה אם אנו מדברים על פינוי בינוי או על תמ"א 38. לכל פרויקט כזה יש שלושה צדדים, היזם, הדיירים והמדינה. פעמים רבות כל צד מערים קשיים עצומים על הפרויקט בגלל שלכל צד יש אינטרסים אחרים.

 

התחדשות עירונית בטון

עליכם לדעת כי הדרך היחידה להתגבר על כל הקשיים הללו ולפתור אותם בצורה הטובה ביותר שיש היא לפנות אל עורך דין מקרקעין אשר ילווה אתכם בכל ההליך. בין אם אתם קבלנים, יזמים, דיירים או כל גורם אחר אתם חייבים להבין כי עליכם להיות מיוצגים על ידי עורך אשר ישמור על הזכויות והאינטרסים שלכם בתהליך התכנון והבנייה ויבטיח כי הם לא מופרים או נרמסים.

האם כל עו"ד יכול לסייע לי בתחום של התחדשות עירונית?

עליכם להבין כי מקצוע העורך דין מחולק להתמחויות ואין מה להשוות בין עורך דין פלילי ובין עורך דין מקרקעין ממש כפי שבבעיה בברך תפנו אל אורתופד ולא אל רופא מרדים כך אם אתם מעורבים בפרויקט של התחדשות עירונית הגורם היחיד שאתם צריכים לפנות אליו הוא עורך דין מקרקעין.

עליכם להבין כי רק עורך דין כזה יכול לסייע לכם והוא היחיד שיבטיח כי אתם תקבלו את המגיע לכם. ההבדל בין עורך דין מקרקעים לעורך דין בתחום אחר הוא עצום ולא כדאי לנו לזלזל בנקודה זו אם אנו רוצים לפעול בצורה חכמה ומושכלת.

ראו עוד:

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!