תמא 38 תל אביב

יותר ויותר בניינים כבר נכנסים למהלך של תוכנית תמא 38 תל אביב, ובאזור הזה, זה הכי משתלם ליזמים ולקבלנים שכן כל דירה בתל אביב ערכה פי שתיים או שלוש מכל אזור אחר בארץ. תמ"א 38 הנה תוכנית מתאר אשר הייעוד המרכזי שלה הוא חיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. היא כוללת מגוון עצום של תקנות וחוקים, אשר המטרה שלהם היא לייצב בניינים אם חלילה תתרחש רעידת אדמה.

תוכנית תמ"א 38 מיושמת היום ברחבי הארץ לגבי בניינים שנבנו לפני שנת 1980. אלה הם בניינים שנבנו בחופזה, מחומרי גלם נחותים ובשיטות נחותות, כי גלי העלייה שהגיעו לארץ נזקקו למקומות לגור בהם. גם התשתיות באזורים ובשכונות הללו ברמה מאוד נמוכה, ואלה הם הבתים שכל שנה בחורף אנו רואים אותם "טובעים" בשלולית.

כאשר עושים תמ"א 38, גם מחליפים את התשתיות של האינסטלציה והחשמל.

תמא 38 תל אביב: שווה מיליונים

המקום הכי מבוקש לעשות בו תמא 38 תל אביב, הוא בתל אביב בעיקר במרכז העיר, במקום שבו כל דירה עולה מיליונים. אבל חשוב לומר כי דיירי בניינים לבדם, לא יכולים להרים פרויקט כזה, והיום יש חברות שמלוות את הדיירים בתוכנית עם אנשי מקצוע בתחומי בנייה ופיננסים שונים.

התוכנית הוצעה תחילה ע"י המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשותו של האדריכל עונה פיטלסון. בשנת 2005 אישרה אושרה ממשלת ישראל.

ישראל למי שלא יודע, נמצאת במיקומו של השבר הסורי אפריקאי, מקור של פורענות עתידית באזור. זהו הגורם מספר אחת לרעידות אדמה המתרחשות במדינות שמסביב. החשש הוא שישראל ממש כמותן, תחווה יום אחד רעידת אדמה עצומה.

גם בתל אביב יש בניינים רבים שנבנו מזמן, והם זקוקים לחיזוק יסודות. הם נמצאים בעיקר במרכז ובדרום העיר, שם תוכניות תמ"א 38 מבוקשות מאוד.

גולשים שהגיעו לעמוד הז הביעו עניין גם השירות של עורך דין מקרקעין.

איך לבצע פרויקט תמא 38 תל אביב?

פרויקט תמא 38 תל אביב, הוא מהפרויקטים הרי יקרים שקיימים היום. כל היזמים עומדים בתור ליד בתים ישנים, ומקווים לזכות בתמ"א של אותו בניין. בדרך כלל יזמים שהולכים על תוכניות תמ"א עושים הערכה של כדאיות ותל אביב הוא המקום הכי כדאי לעשות בו תמ"א. מחירן של הדירות בתל אביב כל כך גבוה, שגם אם היזם מרוויח רק דירה אחת על הגג, הוא כבר ירוויח הרבה מאוד כסף שייכנס ממכירתה.

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות תמא 38

ראו עוד: