הקמת בניין

בעשור האחרון עוברת העיר רעננה תהליכי פיתוח משמעותיים ביותר. בנוסף על בנייתן של שכונות חדשות ורבות בעיר, מקדמת העירייה פרויקטים של תמא 38 רעננה.

העיר רעננה היא השנייה בישראל בדירוג של התחדשות עירונית על פי נתונים של משרד השיכון. תמא 38 רעננה מקדמת מעל 1900 דירות שכבר קיבלו אישור לתמא 38. אלה הם שמונה אחוזים מסך כל הדירות בעיר רעננה.

מדיניות תמא 38 רעננה

עיריית רעננה מקדמת ותומכת בפרויקטים של תמא 38 רעננה. נכון להיום קיימים בעיר רעננה מעל 100 פרויקטים של תמא 38 בשלבים שונים.

לצד בנייתן של שכונות חדשות בעיר, מקודמים היום 220 פרויקטים נוספים 85% מהם, כלומר רובם במסגרת תמא 38-1. רובם של הפרויקטים נמצאים במרכז העיר שנחשב לאחד האזורים היותר מבוקשים ברעננה.

קרית דוד, רמז וקרית וייצמן הן שתי השכונות הפעילות ביותר בהתחדשות עירונית במסגרת תמא 38 רעננה.

מהי כדאיות פרויקט תמא 38 רעננה?

ברעננה נמצאים בנייני רכבת ומבנים ישנים במרכז העיר, אשר עבורם פרויקט התחדשות עירונית הינו פתרון מצוין.

הכדאיות הכלכלית היא וודאית בעבור עשרות היזמים הפעילים במקום עם למעלה מ 30% מהפרויקטים שכבר אוכלסו. אין זה פלא כי העיר רעננה נמצאת היום בתהליכי בנייה מואצים, כשמחצית מהפרויקטים כבר מתוכננים וממתינים לאישורים של היתרי בנייה.

מהן המטרות של התחדשות עירונית

ברעננה אושרה תוכנית מתאר כוללת לעיר שאחת ממטרותיה המוצהרות היא הכפלת האוכלוסייה בתוך עשרים שנה. התוכנית מאפשרת את בנייתם בניינים לגובה בניינים גבוהים בעיר, שיגיען לגובה של עד שמונה קומות במרכז.

ברחוב אחוזה שהוא הרחוב הראשי והמסחרי של רעננה תתאפשר בנייתם של בניינים חדשים בפרויקט הריסה ובנייה עד לגובה של תשע קומות. עוד הוחלט על בניית חניונים תת קרקעיים במסגרת תמא 38-2 באחוזה בשל הצורך להכין מקומות חנייה מספיקים. בנוסף החלו בעיריית רעננה לקדם פרויקטים של הריסה ובניה מחדש. עוד פרויקט שאושר לבניה נמצא בשכונת קרית שרת הוותיקה. במסגרת הפרויקט יחליפו את 138 יחידות הדיור בבנייניי הרכבת. 355 דירות חדשות במתחם של שישה מגדלים.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הבית.

ראו עוד: