תמא 38 בת ים

תמא 38 בת ים: כל בניין שרוצה לחזק את היסודות שלו, חייב להוציא הרבה כסף בשל כך. אבל יש בניינים שמתארגנים ומחליטים שכיוון שהם לא יכולים לעשות זאת לבד, הם חייבים לפנות לחברה יזמית העוסקת בתחום של תמ"א 38.

התמריצים שיקבל כל דייר תמורת התמ"א שווים הרבה מאוד כסף. הם גם שווים ליזם. תמורת זה שהוא יחזק את הבניין, תעניק לו המדינה (באמצעות הבניין כמובן) זכויות בנייה על הגג של המבנה. כאשר מדובר למשל בתוכנית תמ"א 38 בת-ים, שהיא עיר מאוד מבוקשת מבחינת מגורים ובעיקר בגלל הים שלה, הרי זה משתלם לכולם.

תפנו לחברה יזמית לפרויקט תמא 38

אם אתם מעוניינים לעשות תמא 38 בת-ים למשל, מוטב לשכור את שירותיה של חברה יזמית שהיא זו שתקבל את כל הזכויות לבנייה, ותעבוד מול הקבלן. היא גם תנהל את הדיונים בין השכנים ותחסוך לכם סחבת.

החברה היזמית תחתום על חוזים על כל הדיירים, והיא כמובן תתחייב לעמוד בהם. היא תפנה לקבלן אשר הוא בעצם יבצע את החיזוק ואת כל השינויים המובטחים במסגרת התמ"א. יתבצע חידוש של מערכות אינסטלציה וחשמל, יש שמרחיבים את הדירות ע"י הוספת שטח, חדר ממ"ד וכן מרפסת שמש. לרשויות מקומיות המעניקות היתרי בנייה, מעניקות הקלות וחריגות, כל דירה משודרגת. והמחיר שלה עולה.

תשתיות חדשות עם תמא 38 בת ים מול הים

כל בניין שעובר תמ"א 38 בת-ים לא רק שמשפצים אותו והופכים אותו לחדש מהניילון, מחליפים לו גם את כל התשתיות. דיירים שמוכנים ללכת על תמ"א 38 זכאים להמון הטבות ביניהם: הרחבה של שטח הדירות עד 25 מ"ר (ברוטו), עם מרפסת שמש וממ"ד. יתקינו בבניין מעלית. יתווספו מקומות חנייה או תיסלל חנייה, תותקן דינה אם יש מקום בחזית הבניין. אם יש לבניין לובי אז גם הוא ישופץ. צובעים את חדר המדרגות, אוטמים סדקים מחדשים את הביוב והאינסטלציה, שהן מערכות ישנות בדרך כלל הגורמות הרבה פעמים בכל חורף להצפות ברחובות מסוימים.

כיוון שמדובר בשיפוץ מאסיבי, הרבה פעמים נעשית התמ"א בבנייה ירוקה.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר

ראו עוד: