תמא 38 אשדוד

אי אפשר לכתוב כתבה על תמ"א 38 אשדוד, בלי לציין כי עיר זו נמצאת היום בתנופת בנייה רצינית ומובילה גם מבחינה ארצית במספר הפרויקטים של תמ"א 38.  קיומם של תנאים פיזיים, לצד הכדאיות הכלכלית והרצון של העיריה בקידום פרויקטים של תמ"א גרמו להתחדשות עירונית מואצת בכל קנה מידה.

כל פרויקט של תמ"א 38, מעבר לעניין הבטיחותי של חיזוק ומיגון המבנה, מהווה באותה נקודה גאוגרפית, מנוע צמיחה והתחדשות עירונית מופלאה, אשר גורמת לתחושת ערך אצל התושבים והשכונה כולה.

הבנייה העכשווית היא מודרנית, בפרויקט של תמ"א מחליפים גם תשתיות, מוסיפים מעליות ומשדרגים את האזור כולו, הרבה פעמים אחריו מתחיל פיתוח של אזור תרבותי או מסחרי.

תמ"א 38 אשדוד: הרצון של התושבים

תושבי בניינים ישנים בשכונות ותיקות ברחבי הארץ, חיים בבניינים רעועים וחלקם אף מסוכנים לציבור. חיזוק היסודות בפרויקטים של תמא 38 אשדוד, מספק להם את ההזדמנות לשדרג את הדירה שלהם, עם תשתיות חזקות ויציבות, הוספת ממ"ד, הרבה פעמים מרפסות שמש, מעלית, הקמת גינה, חנייה ועוד. סביבה מחודשת זו, יוצרת תרבות אחרת היא לא רק משפרת את איכות החיים של הדיירים, אלא מכבדת אותם והם מאידך מכבדים את הסביבה החדשה והמטופחת שלהם.

בזכות מיזמים של תמ"א  38, מתחדשות התשתיות העירוניות, מטמינים קווי מתח גבוה, ומתכננים שוב את הסביבה. זהו אתגר גדול הן לרשות המקומית והן לבעלי הדירות שהבניין שלהם עובר פרויקט כזה.

דירות עולים ישנות ורעועות

בשנות החמישים הגיע לארץ גל גדול של עולים חדשים, והם הופנו להרבה מאוד בניינים שהיום הם בתהליך של תמ"א 38 אשדוד. בניינים אלה נבנו בחופזה, תוך שימוש בחומרי גלם ובשיטות בנייה נחותות, ומשום כך אנו זוכים כל חורף לתמונות של דירות מוצפות בכל מיני שכונות ישנות ברחבי הארץ.

פרויקטים של תמ"א 38 מתאפשרים לגבי בניינים שנבנו עד שנת 1980, אחר כך השתנו הסטנדרטים. עלות חיזוק הבניינים הנה גבוהה ולכן נדרש מנגנון למימון השדרוג וחיזוק היסודות. רק בזכות תוכנית זו מתאפשר חידוש ושדרוג בתים ישנים שלא עומדים בתקן של רעידות אדמה.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר

ראו עוד: