קבוצות רכישה בשביל מי זה טוב?

קבוצות רכישה – למי זה מתאים

קבוצות רכישה בשביל מי זה טוב?

לא לכל אדם יש את ההון הדרוש לרכישת דירת החלומות שלו. בשנים האחרונות חדרה שיטה מוצלחת מאוד לבנייה של בנייני מגורים, הרי היא שותפות של קבוצות רכישה לבניית בניין מגורים. קבוצת רכישה היא התארגנות של קבוצת אנשים, אשר יחד רוכשים קרקע במקום מסוים לצורך בניית בניין עליה. הם עושים זאת על דעת עצמם ומטעמם ללא תלות ביזם או קבלן. ככה כבר ברכישה של הקרקע הם מרוויחים את התיווך שהם היו אמורים לשלם לדוגמה על יעוץ לרכישת הקרקע. האמת היא שבעידן האינטרנט, כאשר כל המידע נגיש ושקוף לכל אחד, אפשר בהחלט להתארגן לקבוצת רכישה ולקנות יחד קרקע בישראל.

תחילה הקבוצה מאתרת את שטח הקרקע הרצוי, לאחר מכן היא מצרפת רוכשים פוטנציאליים ומקימה את הקבוצה, רצוי לבצע חקירה כלכלית על אותם הרוכשים לבדוק שיש להם את ההון המתאים. הם מקבלים הצעות מחיר מאנשי מקצוע לניהול ובנייה של הפרויקט, קבלנים, מהנדסים ועוד. בסופו של דבר הם מתקשרים עם יזם או קבלן כדי לבצע את הפרויקט.

מומלץ מאוד לכל קבוצת רכישה, לא לנסות ולנהל את הפרויקט שלהם לבד, אלא לשכור את שירותיה של חברה המנוסה בניהול פרויקטים של קבוצות רכישה או בעו"ד נדל"ן. מכירה את מחירי שוק חומרי הגלם, מחירי כוח העבודה ויודעת גם מה לדרוש בשטח. 

חשיבות הפיקוח ההדוק על פרויקט –קבוצות רכישה

הרעיון של קבוצת רכישה בראש ובראשונה, הוא חיסכון כספי. הדירה שעליה ישלם כל אחד תהיה זולה בשיעור מסוים, לו הם קנו דירה דומה באותו מקום. אבל יש חשיבות לכך שאת הפרויקט תנהל חברת ניהול מנוסה בפרויקטים של בנייה. מהקבוצה תמיד בוחרים אדם מסוים שהוא איש הקשר של הדיירים מול החברה. הם מדווחים לו על קצת ההתקדמות של הפרויקט, גם על בעיות אם יש כאלה ומעדכנות אותו בכל שלב ושלב.

הדיירים מגייסים את הכסף לצורך רכישת הקרקע והבנייה. החברה המנהלת את הפרויקט אחראית לדאוג לזכויות שלהם ולאיכות הבניה מול הקבלן או היזם. 

לדעת עם מי לבנות

כאשר אתם בוחרים את החברה שתפקח על הפרויקט שלכם, אתם מפקידים בידיה את הפיקוח על הבנייה, על לוח הזמנים ועל האיכות של הפרויקט. גם אם הקמתם קבוצת רכישה, זה לא אומר שאתם מסוגלים לנהל את הפרויקט הזה. החברה הזו היא שתדאג לאינטרסים שלכם, החל מאיכות וכתב כמויות של חומרי הגלם של מהנדס מטעמה ועד גודל החנייה של כל דייר, התקנת הגינה ועוד. אתם חייבים חברת ניהול מקצועית של קבוצות רכישה

חזרה לעמוד הבית

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!